Koorist

Kammernaiskoor MIINA on suhteliselt noor koor, kes alustas oma tegevust 2008. aasta kevadsuvel. Koori koosseisu kuuluvad aktiivsed, noored, ilusate häältega rõõmsameelsed naised, kokku 15-22 lauljat. Paljud  neist on koos laulnud juba aastaid erinevate kollektiivide koosseisudes (Ellerhein, ETV Muusikastuudio koor, Nargen Opera Koor, Muusikakeskkooli kammerkoor, EMTA segakoor jt.).

Tallinn 2013 koorikonkursil (Foto: Vahur Lõhmus)

Tallinn 2013 koorikonkursil (Foto: Vahur Lõhmus)

Koori nimi pole valitud juhuslikult: Miina kannab endas minevikku- Eesti esimese naissoost helilooja ja koorijuhi ning tolleaegse aktiivse muusikaelu tegelase, Miina Härma eesnime.

Kõikidel lauljatel on muusikaline põhiharidus ning aastatepikkune koorilaulukogemus, samuti on osaletud suurvormide ja muusikaliste teatrilavastuste ettekandmisel. Koori repertuaaris on muusikat nii vanemast kui uuemast ajast: hingelähedane on muusika, mis ilus ja huvitav.

Koor tahab uue muusika väljakutsetele julgelt vastu minna sealjuures mitte unustades vana. Sageli on kontserdikavades tähelepanu suunatud rohkem Eesti ja Põhjamaade uuele naiskoorimuusikale.

Miinasid ühendab soov laulda ning teha seda hästi! Ja nii kogu aeg, hoolimata aastaajast. Koos  käiakse üks-kaks korda nädalas ja mõnikord ka rohkem, kui laul tahab laulmist. Hoolitakse Eestimaast ja Maailmast meie ümber ning antakse endast maksimum, et teha kvaliteetset kunsti.

Koor annab kontserte nii Eestis kui väljaspool, osaletakse koostööprojektides erinevate kooride, solistide ja orkestritega.