Veronika Portsmuth

Veronika Portsmuth (1980), koorijuht ja laulja, on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (1998) ja EMTA magistrantuuri kooridirigeerimise erialal (2004) prof. Kuno Argengu dirigeerimisklassis ning G.Otsa nim. Muusikakooli laulu erialal (2004) Mare Jõgeva klassis.  Hetkel  jätkab ta õpinguid Eesti Teatri-ja Muusikaakadeemia doktorantuuris Tõnu Kaljuste juhendamisel.

Tema tegevus on suunatud Põhjamaade kultuurile ja muusikale ning selle tutvustamisele Eestis, tuues eesti muusikamaastikule mitmeid eesti-ja maailmaesiettekandeid noorteltPõhjamaade heliloojatelt.  2008. aasta septembris tõi ta eesti publiku ette esimese Fääri saarte ooperi, helilooja Sunleif Rasmusseni “Hullu mehe aias” (2006).

Lauljana on Veronika Portsmuth töötanud Eesti Filharmoonia Kammerkooris 2002-2004, solistina  esinenud mitmetel kontsertidel ja etendustel, sealhulgas V.Tormise „Eesti Naiste Laulud” ja „Mängud murul” Nargen Festivali raames, 2009 Eesti Muusika Päevade Mammutkontserdil ja 2010 Eesti Muusikaauhindade gaalal jt. 2011.aasta suvel ilmus ka tema sooloplaat „Kõikide järvede kuu“.

Käesoleval  hooajal juhatab ta MIINA koori, Eesti Kaitseväe Segakoori, Euroopa Kultuuripealinna Segakoori; on  Eesti Kontsertkoori koormeister ja tegev ka EMTA Segakoori juures.

Hetkel on Portsmuth Eesti Kooriühingu esimees ja Segakooride Liidu aseeesimees ning töötab EMTA kooridirigeerimise osakonnas õppejõuna.

On juhatanud 2007 ja 2009 laulupidudel, oli 2011.aasta noorte laulupeo „maa ja ilm“ kunstiline juht.